GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 3342137
*
nr 334 2137
Vas
keramik, UE, (nagg) H.40
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 november 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/10 18:01:00
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik nagg vas
-
3009 Golvvas
Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. "Mars", Upsal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:37
-
3018 Golvvas
Upsala-Ekeby, Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:56
-
9373 Miniatyrvas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Stengods..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:08
-
2076 Oljemålning
Monica Lorentzon (f. 1940), Sverige. Blommor i vas..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:24
-
9366 Skålar
2 st. + vas, bland annat Kosta och Flygsfors. Läng..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:52
-
3007 Sockerskål
+ gräddkanna + vas, Royal Copenhagen, Musselmalet,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:44
*
Vas
nr 334 2137
Vas
keramik, UE, (nagg) H.40
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 november 2004 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
30/10 18:01:00 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: keramik nagg vas
-
3009 Golvvas
Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. "Mars", Upsal..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:37 -
3018 Golvvas
Upsala-Ekeby, Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:56 -
9373 Miniatyrvas
Carl-Harry Stålhane (1920-1990), Sverige. Stengods..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:08
-
2076 Oljemålning
Monica Lorentzon (f. 1940), Sverige. Blommor i vas..//
Auktionen avslutas
om tre veckor
17 juni kl 20:24 -
9366 Skålar
2 st. + vas, bland annat Kosta och Flygsfors. Läng..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 20:52 -
3007 Sockerskål
+ gräddkanna + vas, Royal Copenhagen, Musselmalet,..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 18:44